Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun asıl sebebi HPV adı verilen human papilloma viryüzeyür. özge bir söylem ile HPV olarak adlandırılan kişioğlu papilloma virüslerinin menşe başüstüneğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün çehreü aşkın türü mevcuttur. Hpv yani Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine sebep olabilir. Siğiller ekseriya insanların ten rengine bakılırsa oluşmaktadır. Hemen iki tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de doğru siğil değillerdir. Siğil Nasıl Geçer? Normalde siğillerin birçoğu kişioğlu vücudu kucakin zararlı olmamakta ve rastgele bir sağaltım uygulanmaksızın kendiliğinden geçebilmektedir. Bununla alay malay keyifsiz edici olan ya da genital bölgede çıhun siğillerin ise sağaltım edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabil diğer cilt hastalıkları ile alay malay görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt amansız hastalık türleri ile karışabileceğinden yaşa destelı seboreik siğil var ise kesinlikle mütehassıs bir cilt doktoruna müracaat edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok ziyade bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya serladığında hastalar doktora servuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin yanı aralık kaşıntı, yanma ve kanama kabil sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niçin Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok nüshada farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden kimiları hem kadınlarda hem de erkeklerde genital siğillere sebep oluyor. Ancak temelı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir tezahür de ortaya çıkmayabiliyor. Bir diğer deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Er yaşlarda cinsî ilişkiye tutmak Çok nüshada partnerle korunmasız ilişkiye hulul etmek Seksüel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Muafiyet sisteminin yeteneksiz olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Hangi Hastalıklara Hat Hevesliar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla tarz heveslitığı sorunların başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla alay malay rahim ağzı kanseri vakalarının şanlı bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sıkıntı Yaratır Mı? Gebeliğe destelı ekstra bir problem meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin temelı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye destelı kanamalar olabilir. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları şanlı olan siğillerde bu dert yaşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Mümkün Yönetmen? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom tasarrufıdır. Çünkü HPV virüsü cinsî yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek kucakin de cinsî ilişkide kondom kullanılması önem taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların oldukça etken cinsî yaşama serlamadan önce aşı yapmış oldurmalarında yarar var. 9 yaş üstü olan kız ve mert çocuklara aşı yapılması kabil olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı yapılmadıysa ilerleyici dönemlerde de yapılabilir. 45 yaşına denli olan hanımlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like these

instagram takipci satin al Seo Fiyatları https://kapadokyabalayiotelleri.name.tr/ https://madenciliksanayi.name.tr/ https://cadirtentesemsiye.name.tr/ https://sagliklibeslenme.name.tr/ https://canakkaleyoreselyemekler.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar satın al